novosti mediji

Prijateljske sa Lokomotivom Zagreb

Kadeti i juniori FK Kozare u sklopu priprema za početak prvenstva u svojim ligama boravili su danas u Zagrebu i kao gosti odigrali dvije prijateljske utakmice sa kadetima i juniorima NK Lokomotiva Zagreb, članom 1. HNL.

Impresionirani terenima i protivnikom kaeti Kozare se nisu najbolje snašli i poraženi su od svojih vršnjaka iz Zagreba sa 5-0 (2-0), dok su juniori Lokomotive i Kozare odigrali odličnu utakmicu. Poveli su juniori Kozare golom danas vrlo dobrog Bunića u 15. minuti, da bi pred kraj poluvremena na asistenciju istog igrača Pjanić postigao drugi gol za Kozaru i vođstvo od 2-0. U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao agresivnije i brzo smanjuje na 1-2, a zatim postiže i izjednačujući pogodak. Nisu se predavali juniori Kozare, iako oslabljeni neigranjem nekoliko standarnih igrača, ali stativa i odličan golman u nekoliko navrata čuvaju gol Lokomotive, a domaći u potpuno otvorenoj utakmici postižu i treći pogodak u 80. minuti i okreću rezultat u svoju korist i konačnih 3-2 za Lokomotivu.

Juniori i kadeti FK Kozare nastavljaju sa pripremama do početka prvenstva koje će startati za deset dana.

FK Kozara upućuje zahvalnost ljubaznim domaćinima iz NK Lokomotive Zagreb i trenerima omladinske škole NK Lokomotive na ukazanom gostoprimstvu.

Ovdje možete pogledati slike sa utakmica...

20. 08. 2014.

Završeno uređenje terena

Fudbalski savez BiH u saradnji sa lokalnim zajednicama provodi projekat „Unapređenje infrastrukture na stadionima Premijer lige BiH“.  Projekat je urađen na bazi Hat trick III investicionog programa po sporazumu između FS BiH i UEFA-e i sadrži nekoliko faza.

Fudbalski klub Kozara je aplicirao za Projekat ugradnje u teren automatskog sistema za navodnjavanje glavnog terena sa prirodnom travom - vrijednog oko 30 000 KM. Projekat su zajednički implementirali FS BiH i opština Gradiška i to u omjeru: savez 70 %, a opština 30 %. Mi smo na ovaj način trajno riješili pitanje terena. Nadam se da će ovaj teren, a i sam stadion biti na ponos našem gradu, istakao je Nebojša Dmitrović, predsjednik Kozare koji je sa načelnikom Odjeljenja za društvene djelatnosti opštine Gradiška Danom Maleševićem obišao Gradski stadion i teren FK Kozara i pregledao završene radove.

19. 08. 2014.

Tekstilac iznenadio

Danas je počela je I liga Republike Srpske. U 1. kolu na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 400 gledalaca fudbaleri Kozare poraženi su od novog prvoligaša Tekstilca iz Dervente sa 0-1.

Dobro su fudbaleri Kozare otvorili utakmicu i već u 2. minutu mladi igrač Kozare Šatara glavom pogađa prečku Tekstilca, lopta se odbija od linije, ali sudija Docić pokazuje da nema ništa od gola za Kozaru. Imali su fudbaleri Kozare tokom čitavog prvog poluvremena inicijativu, ali osim pokušaja iz prekida Petrovića i Ojdanića, ne uspjevaju da probiju danas čvrstu odbranu Tekstilca.

U drugom poluvremenu ista slika. Kozara napada sa povećanim intenzitetom, dok Tekstilac pokušava tek jednom iz polukontre. U 60. minuti mladi Gavrić odlično pronalazi Šuku, ali ovaj ne uspjeva stići do lopte pred golom Tekstilca. Pokušao je šef stručnog štaba da još razmrda igru Kozare uvodeći napadače Srndovića i Ilića, i neposredno poslije izmjene u jednom od predaha između naleta fudbalera Kozare na gol Tekstilca, igrači Tekstilca koriste neopreznost domaćih i u 71. minuti omaleni Kruz udarcem sa šesnaest metara vara golmana Kozare Đakušića i dovodi Tekstilac u vođstvo od 0-1. Nisu posustajali igrači Kozare u nastojanju da bar dođu do boda, ali igrači Tekstilca su se odlično branili i do kraja utakmice rezultat se ne mjenja i gosti zadovoljni putuju kući u Derventu.

U drugom kolu prvenstva u I ligi Republike Srpske, koje je na rasporedu sljedeće subote 23. 08. 2014. godine FK Kozara će se u Janji sastati sa ekipom Podrinja. Utakmica počinje u 17 h.

FK KOZARA: Đakušić S., Gigović M. (od 54. min. Srndović M.), Škorić O., Petrović O., Maksimović D., Šuka N., Ojdanić B., Kovljen S., Gavrić N. (od 70. min. Ilić B.), Berić S., Šatara M. (od 79. min. Majdanac A.); Trener: Igor Janković, nisu igrali: Trkulja N., Stevandić D., Popović A., Perić O.

TEKSTILAC (Derventa): Plisnić D., Jolović D., Vujanić J., Đuričić S., Glišić A., Susaković I. (od 90. min. Marić D.), Komlenović V., Đukić N. (od 86. min. Rastović M.), Popadić N., Despotović NJ. (od 77. min. Asanović N.), Asevedo Kruz; Trener: Mitar Lukić, nisu igrali: Lukanović M., Tošić D., Ćorić D., Šogorović M.

16. 08. 2014.

Kozara osvojila turnir u Žeravici

U finalnoj utakmici 2. Memorijalnog turnira D. Kovačević koji se igra u Žeravici fudbaleri Kozare slavili su nad Jedinstvom iz Žeravice sa 4-3 (1-1, 1-0) nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Dobro su fubaleri Kozare otvorili utakmicu i odmah šansu za gol propušta Gavrić. Nedugo zatim najviši u skoku je Vukajlović, ali golman Jedinstva spašava siguran gol Kozare. Jedinstvo se skoncentrisalo na odbranu svog gola i pokušaje iz kontranapada, a iz jednog takvog najspretniji je Husić i dovodi Jedinstvo u vođstvo od 1-0 u 40. minuti utakmice.

Nastavili su fudbaleri Kozare sa napadima u drugom poluvremenu. Najprije Šatara odlično šutira s vrha šesnaesterca, a malo kasnije Berić ne uspijeva doći do lopte pred golmanom Jedinstva. Ipak, u 80. minuti, nakon odličnog prodora Ozren Perić upošljava Bojana Ilića koji postiže izjednačujući gol za Kozaru.

Pošto je utakmica završena sa 1-1 pristupilo se izvođnju jedanaesteraca gdje se posebno istakao golman Kozare Đakušić koji igračima Jedinstva brani dva udarca i donosi Kozari trofej.

Ovom utakmicom, završene su pripreme fudbalera Kozare, a prvenstvo u I ligi Republike Srpske kreće sljedeće subote. U 1. kolu Kozara će kao domaćin ugostiti novog prvoligaša ekipu Tekstilca iz Dervente. Utakmica se igra na Gradskom staionu u Gradišci u subotu 16. 08. 2014. godine sa početkom u 17 h.

10. 08. 2014.

Šuka odveo Kozaru u finale

Ostalo je još sedam dana do početka prvenstva u I ligi Republike Srpske i fudbaleri Kozare predvođeni šefom stručnog štaba Igorom Jankovićem igraju posljednje pripremne utakmice.

Danas su na turniru u Žeravici, u polufinalu istog savladali drugoligašku ekipu Župe iz Milosavaca sa 4-1 i plasirali se u finale turnira. Od prvog minuta Kozara je krenula jako i prvu dobru šansu propušta Šuka već u prvoj minuti, da bi već u 15. minuti nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca nad njim doveo Kozaru u vođstvo od 1-0. Mogla je Kozara protiv slabijeg protivnika završiti posao u prvom poluvremenu, ali šuteve Maksimovića, Šatare i Gavrića brani danas odlični golman Župe Đurić i sa minimalnim vođstvom Kozare odlazi se na odmor.

Čim se krenulo sa centra, nakon odličnog centaršuta loptu Škorića loptu prema golu Župe šalje Stevandić, a Šuka je najspretniji i postiže svoj drugi gol za 2-0. Poslije samo nekoliko minuta, opet je Šuka glavni akter, prelijepim volejem postiže pogodak i dovodi Kozaru u vođstvo od 3-0. U 70. minuti u strelce se nakon odlične akcije upisuje mladi Stevandić i Kozara vodi sa 4-0, a da se mreža Župe do kraja utakmice ne zatrese još koji put ponovo u nekoliko navrata sprečava odlični golman Župe Đurić, a Ritan ipak postiže počasni pogodak za Župu u nadoknadi vremena i konačnih 4-1.

Sutra, u nedelju 10. 08. 2014. godine, u finalu, koje se igra od 18 h, Kozara će se sastati sa domaćinom turnira Jedinstvom koje je bilo bolje od Slobode iz Mrkonjić Grada. To je posljednja provjera fubalera Kozare pred utakmicu prvog kola I lige Republike Srpske, koja se igra u subotu 16. 08. 2014. godine na Gradskom stadionu u Gradišci, a u kojoj će Kozara ugostiti Tekstilac iz Dervente.

09. 08. 2014.

Omladinska škola u pogonu

U periodu između dvadesetog do 28. 07. 2014. godine sve omladinske selekcije našeg kluba su nastavile sa radom i pripremama za novu sezonu.

Juniore Kozare ove sezone sa klupe će predvoditi naš iskusni trener Stojan Timarac, a takmičiće se u Omladinskoj ligi BiIH - grupa zapad koja će početi krajem augusta. U sklopu priprema naši juniori su već odigrali nekoliko kontrolnih utakmica u kojima su ostvarili tri pobjede i neriješen rezultat, a nova provjera je na programu u subotu protiv seniorskog sastava FK Obradovac.

Kadete našeg kluba kao i prethodne sezone sa klupe će predvoditi trener Radovan Grbić, a takmičiće se također u Omladinskoj ligi BiH - grupa zapad. Ova selekcija je odigrala već jednu utakmicu protiv Borca iz Kozarske Dubice i ostvarila sigurnu pobjedu od 4-0, a nova provjera je na programu u utorak u Banja Luci protiv OFK Sport Tima.

Pioniri Kozare će se takmičiti u Kvalitetnoj ligi pionira, a trener ove selekcije u novoj sezoni će biti Siniša Đurić. U dosadašnjem toku priprema ova selekcija je odigrala i jednu prijateljsku utakmicu u kojoj je porazila ekipu Borca iz Kozarske Dubice sa 3-0.

Mlađi pioniri su sa radom počeli 28. 07. 2014. godine a u novoj sezoni pod vođstvom trenera Ognjena Dragičevića takmičiće se u Kvalitetnoj ligi mlađih pionira.

Pjetliće Kozare će ove sezone predvoditi naš prvotimac Ozren Perić koji je uključen u rad i kome želimo puno sreće na početku trenerske karijere. Ova selekcija će nastupati u Football Friends Ligi i na mnogobrojnim turnirima.

Kompletnim radom omladinske škole će koordinirati Saša Krupljanin koji će ove sezone u klubu obavljati ulogu Koordinatora za sportska pitanja.

Već u augustu pjetliće(2004, 2005) i mlađe pionire (2003) očekuju turniri na Jahorini i Kutini, a kadeti i juniori će 20. 08. 2014. gostovati u Zagrebu gdje će odigrati prijateljske utakmice protiv Lokomotive. Početkom septembra kadeti i mlađi pioniri (2002) gostuju u Austriji gdje će odigrati nekoliko utakmica, a krajem septembra pioniri (2000) i pjetlići (2004) učestvuju na turniru u Neumu.

Ovom prilikom obavještavamo sve zaintersovane dječake i djevojčice koji žele da treniraju u našem klubu da se upisi vrše svakodnevno na Gradskom Stadionu od 08 do 15 h.

08. 08. 2014.

Trofej ponovo u Gradišci

Ekipa FK Kozare pobjednik je 19. fudbalskog turnira Gradiška 2014. Izabranici trenera Igora Jankovića su danas u finalnoj utakmici turnira pobijedili ekipu Tekstilca iz Dervente rezultatom 6-5 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca i tako osvojili ovaj turnir po šesti put.

U regularnom dijelu utakmica je završena rezultatom 1-1. Poveli su gosti golom Glišića u 43. minutu, da bi u 50. minuti Kozara izjednačila golom Neđe Šuke. Imala je ekipa Kozare priliku i u regularnom dijelu doći do pobjede,  ali je Šuka u 70. minutu promasio penal.

Pored pehara i prelaznog pehara naš fudbaler Šuka je proglašen najboljim igračem turnira.

03. 08. 2014.

Nakon penala u finale

U prvoj polufinalnoj utakmici 19. fudbalskog turnira Gradiška 2014 odigranoj danas u Gradišci FK Kozara je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavila nad Rudarom iz Prijedora 4-3 i plasirala se u finale turnira.

Od početka utakmice Kozara je bila bolji protivnik i imala loptu više u svojim nogama, ali bez prave šanse za gol, dok su se igrači Rudara malo oslobodili i uspostavili ravnotežu sredinom poluvremena. I jedna i druga ekipa pokušavali su do gola doći nakon prekida, ali bez uspjeha. Tek pred kraj poluvremena, možda i najljepši potez utakmice. Škorić sjajno centrira, a Maksimović snažno puca iz voleja, ali nekadašnji golman Kozare Kozić odličnom paradom sprečava vođstvo Kozare.

I u drugom poluvremenu Kozara je bolji protivnik, ali pokušaji Ojdanića i Šuke ne dolaze do gola protivnika i utakmica završava sa 0-0. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, i najprije Kozara, nakon promašaja fudbalera Rudara i sjajne odbrane mladog golmana Kozare Trkulje vodi sa 2-0, da bi se u posljednjim serijama razbranio golman Rudara Kozić i sa dvije njegove intervencije Rudar stiže do izjednačenja. U šestoj seriji za Kozaru siguran izvođač je mladi Gavrić koji dovodi Kozaru u vođstvo od 4-3, dok Trkulja još jednom pokazuje svoj raskošni talenat i sjajnom intervencijom vodi Kozaru u finale turnira.

Finalna utakmica turnira na rasporedu je u nedelju 03. 08. 2014. godine, a FK Kozara će se sastati sa pobjednikom meča Tekstilac - Sloboda koji je na rasporedu sutra.

01. 08. 2014.

Danas sa Rudarom

Ostale su još dvije nedelje do početka prvenstva u I ligi Republike Srpske i 1. kola kada će Kozara na Gradskom stadionu u Gradišci dočekati novog prvoligaša Tekstilac iz Dervente. Do tada fudbaleri Kozare koji vrijedno rade pod vođstvom šefa stručnog štaba Igora Jankovića, odigraće još nekoliko pripremnih utakmica.

Prva na rasporedu je danas, 01. 08. 2014. kada će na Gradskom stadionu u Gradišci u sklopu 19. fudbalskog turnira Gradiška 2014 igrati sa dojučerašnjim premijerligašem i favoritom za povratak u elitno takmičenje Rudarom iz Prijedora. Utakmica počinje u 18 h.