novosti mediji

Završili i omladinci

Utakmicama 12. kola odigranim juče, završen je jesenji dio Omladinske lige - grupa zapad.

Naši kadeti i juniori gostovali su u Sanskom Mostu ekipi Podgrmeča. Kadeti su poraženi sa 1-0, dok su juniori odigrali neriješeno 1-1 (Makitan N.). Ovim rezultatom, obe naše selekcije zadržale su drugo mjesto u svojim ligama.

Prvenstvo u Omladinskoj ligi nastavlja se na proljeće 2015. godine.

Tabele: Kadeti - Juniori

24. 11. 2014.

Cilj ostaje isti

Prošle su dvije nedelje od kraja jesenjeg dijela prvenstva u prvenstva u I ligi Republike Srpske, a fudbaleri Kozare još uvijek nisu na odmoru. Pod vođstvom šefa stručnog štaba Igora Jankovića i njegovih pomoćnika i dalje vrijedno treniraju u Sportskom centru Senjak, kako bi što lakše prebrodili pomalo predugu pauzu u prvenstvu.

Zamolili smo šefa stručnog štaba FK Kozare da se osvrne na završeni jesenji dio prvenstva, a prije svega na posljednju utakmicu u Krupi gdje su porazom propustili priliku da osvoje jesenji tron.

Igor Janković - Nismo se najbolje snašli na terenu sa vještačkom podlogom, ali i odigrali smo možda i najlošiju utakmicu ove polusezone. Jedino vrijedno pomena su bili naši navijači Žabari koji su još jednom pokazali da su nam ogromna podrška i svi nam je žao, što pobjedom nismo uspjeli da zadržimo prvo mjesto. Ali ovo je prvenstveno mlada ekipa i sigurno su i ovakvi porazi dio njenog odrastanja. Ovu polusezonu smo ušli sa stvaranjem ekipe za budućnost, sa željom da budemo među par ekipa u vrhu i otvorimo prostor mlađim igračima. Mislim da smo u tome uspjeli i pozicija na tabeli nam daje snagu da na proljeće budemo još bolji. Najefikasnija smo ekipa ove polusezone, igramo za gol više i trudićemo se da nas ta efikasnost prati i dalje i sigurno se ne odričemo od borbe za sam vrh tabele.

Kozara je ekipa sa najviše mladih igrača, ujedno i najefikasnija ekipa prvenstva. Da li bi ste izdvojili nekog od igrača posebno?

Igor Janković - Ne bih izdvajao nikog posebno, svi igrači su ovu poluseznu pokazali karakter. Iako smo najmlađa ekipa u takmičenju, u ekipi je vladala odlična atmosfera, u većini utakmica pokazali smo da se znamo nositi sa pritiskom i bilo je zadovoljstvo raditi sa njima. Imali smo ogromnu podršku uprave iako smo loše otvorili prvenstvo. Vjerovali su u nas i mi smo im to vratili dobrim igrama i pozicijom na tabeli.

Odnedavno ste u U-23 reprezentaciji Republike Srpske?

Igor Janković - Prije dva mjeseca usljedio je poziv u stručni štab U-23 reprezentaciju Republike Srpske i sigurno da sam bio prijatno iznenađen, ali svaki rad i trud se isplati i daje mi dodatnu snagu da još bolje radim i da se dalje usavršavam.

Nastavili ste sa radom i poslije završetka jesenjeg dijela prvenstva. Kada će igrači na odmor?

Igor Janković - Prva ekipa će tenirati do sredine decembra i onda idu na zasluženi odmor. Napravićemo analizu i svi u klubu ćemo se potruditi da se pojačamo u svim linijama, te nakon kvalitetnih priprema na proljeće budemo još jači.

I za kraj iskoristio bih priliku, te se zahvalio navijačima Kozare, našim Žabarima na glasnoj podršci ovom mladom timu tokom cijele sezone, te se nadam da ćemo im se u proljetnom dijelu sezone odužiti dobrim igrama i rezultatima.

tekst i foto: Radimirović Goran Riro

23. 11. 2014.

Pioniri završili jesenji dio

Utakmicama 11. i 9. kola završen je jesenji dio u Ligi pionira. Naši najmlađi ostvarili su dvije pobjede u Glamočanima protiv domaće Mladosti. Predpioniri su slavili sa 1-2 (Vukota S. i Barać Vladana), dok su predpioniri bili bolji sa visokih 0-7 ( Ostojić A., Kukavica M., Selak K., Vukobratović M., Misimović Ž i Vujčić L (2)).

Liga pionira nastavlja se na proljeće 2015. godine.

Tabele (nekompletne) pioniri - predpioniri

17. 11. 2014.

Poraz u Krupi

Fudbaleri Kozare poraženi su u utakmica posljednjeg 13. kola jesenjeg dijela prvenstva u I ligi Republike Srpske odigranoj danas u Krupi od Krupe sa 3-1.

Pred oko 200 gledalaca i jedni i drugi oprezno su ušli u utakmicu, da bi domaćin do prve šanse došao u 15. minuti, kada je neprecizan Tomaš. Bolji period igre domaćina ne uspjeva materijalizovati bivši Kozarinom igrač Jandrić, koji najprije šutira pored gola, a zatim Trkulja brani njegov pokušaj glavom. U 33. minuti Tomaš neoprezno starta na Trkulju, koji nakon medicinske intervencije, ipak ostaje da brani. Uspjeli su se fudbaleri Kozare oduprijeti pritisku domaćina, ali ne uspijevaju ozbiljnije da ugroze gol Vasića i na poluvrijeme se odlazi sa neriješenim rezultatom 0-0.

Počeli su fudbaleri Kozare drugo poluvrijeme mnogo agresivnije. Najprije šansu propušta Škorić, a umalo zatim Maksimović nestiže skrenuti centaršut Bosnića pored već savladanog Vasića. Sa ruba šesnaesterca u 55. minuti pokušava Vukajlović, da bi u 60. minuti Bosnić eurogolom sa preko 30 metara dovoeo Kozaru u vođstvo od 0-1. Nisu se predali fudbaleri Krupe, i tek što je ušao rezervista Cvijanović nakon kontranapada postiže izjednačujući pogodak. U 75. minuti slobodni udarac za Kozaru sa nekih osamnaest metara ponovo izvodi Bosnić, ali njegov šut zaustavlja prečka. I dok su Kozarini igrači pokušavali da dođu do vođstva, domaćin sa dvije brze kontre u samo tri minuta potpuno preokreće rezultat. Najprije ponovo Cvijanović vara Trkulju u 80. minuti i postiže svoj drugi gol na utakmici, da bi konačnih 3-1 postavio Tomaš u 83. minuti. Šansu da ublaži poraz propušta Perić u 90. minuti.

Ovom utakmicom završen je jesenji dio prvenstva u I ligi Republike Srpske. Prvenstvo se nastavlja na proljeće 2015. godine, a u 14. kolu FK Kozara je gost Tekstilcu u Derventi.

FK KOZARA: Trkulja N., Škorić O., Gigovič M,, Bosnić Z., Vukajlović S., Maksimović D. (od 80. min. Perić O.), Srndović M., Ojdanić B., Gavric N. (od 75. min. Ilić B.), Berić S., Šatara M. (od 86. min. Stevandić D.); Trener: Igor Janković, nisu igrali: Đakušić S., Majdanac A., Majdanac G., Kovljen S.

Krupa: Vasić N., Ducanović S., Stjepanović N., Damjanović N., Jandrić S., Tomaš S., Vidović N., Stojanović O. (od 66. min. Cvijanović O.), Malinović S. (od 55. min. Studen N.), Paštar M., Milanović S. (od 86. min. Šamara Z.); trener: Slobodan Starčević,  nisu igrali: Petrić M., Erak M., Stanojčić M., Đukarić Ž.

08. 11. 2014.

I omladinci bolji od Rudara

Omladinske selekcije FK Kozara odigrali su danas u Gradišci utakmice zaostalog 9. kola Omladinske lige protiv Rudara iz Prijedora i zabilježili dvije pobjede.

Kadeti su nakon početnog vođstva golom Vujata na poluvrijeme otišli sa rezultatskim minusom, ali su golovima Vukota D. i Baštinac S. preokrenuli vođstvo gostiju i slavili sa 3-2. Juniori su slavili sa minimalnih 1-0 golom Kovačević Ilije.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu ove nedelje kadeti i juniori Kozare su slobodni, a takmičenje nastavljaju u nedelju 16. 11. 2014. godine kada će u Gradišci ugostiti ekipu Krupe.

05. 11. 2014.

Pioniri bolji od Laktaša

Najmlađi fudbaleri Kozare pioniri i predpioniri u sklopu pionirske lige gostovali su ovog vikenda u Laktašima gdje su odigrali utakmice 9. odnosno 8. kola protiv Laktaša.

Predpioniri su golovima Veljkić S., Nikić F. i Matić B. slavili sa 0-3, dok su pioniri bili bolji od svojih vršnjaka iz Laktaša pobjedivši ih sa 0-4 (Selak K., Mirjanić A., Vukobratović M. i Ostojić A.).

U sljedećem 10. kolu pionirske lige, pioniri će ovog vikenda u Gradišci ugostiti ekipu Krupe, dok su predpioniri slobodni.

Omladinci uspješni u Kladuši

Juniori i kadeti zabilježili su dvije pobjede na gostovanju u Velikoj Kladuši ekipi Krajišnika u okviru 10. kola Omladinske lige odigranog ove nedelje.

Kadeti su golovima Petkovića i Rizvanovića načeli mrežu protivnika, da bi Vukota het-trikom postavio konačni rezultat Krajišnik - FK Kozara 0-5. Juniori su golovima Pjanića (2) i Kovačevića sa 2-3 bili bolji od juniora Krajišnika i tako okončali uspješno gostovanje u Velikoj Kladuši.

Danas se igra zaostala utakmica 9. kola, a naši omladinci će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Rudar iz Prijedora. Utakmice počinju u 11 i 13 h.

Kozari derbi

U derbi utakmici 12. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 800 gledalaca Kozara je slavila protiv Rudara iz Prijedora sa minimalnih 1-0, ali dovoljnih da ostane na čelu tabele kolo prije kraja jesenjeg dijela prvenstva.

Uz neprestano bodrenje obe ekipe, domaćih Žabara i gostujućih navijača, te ulog u derbiju i jedna i druga ekipa počele su oprezno. Prve dvije gužve u šesnaestercu Rudara nekadašnji golman Kozare Kozić, a danas sigurno najbolji pojedinac u redovima Rudara sigurno raščišćava. U 17. minuti, nakon odličnog centaršuta Berića Srndović glavom šutira ali zamalo preko gola. Rudar se bazirao na odbranu svog gola i ne pronalaze put do gola danas skoro nezapaženog mladog golmana Kozare Trkulje, dok Kozara pokušava preko Bosnića i Srndovića, ali neuspješno i na poluvrijeme se odlazi sa nepopularnim rezultatom 0-0.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, Škorić hvata odličan volej koji zamalo odlazi pokraj gola Kozića. Pokušava Bosnić šutem iz daljine, a najbolju šansu u 60. minuti na odlično ubacivanje Srndovića propušta Ozren Perić, koji odlično šutira glavom, vara Kozića, ali lopta prolazi tik kraj stative. Pokušavali su fudbaleri Kozare da probiju najbolju odbranu u I ligi Republike Srpske, ali neuspješno. U 78. minuti sudija Pajić isključuje Kojića nakon što je ovaj nesportski zaustavio Ilića. Iako sa igračem više, nije se mnogo promjenio odnos snaga na terenu. Fudbaleri Kozare uspjevali su da zaustave sve napade Kozarinih fudbalera. I kada se činilo da će Prijedorčani uspjeti da odu neporaženi iz Gradiške, u 87. minuti Kozić boksuje loptu iz svog šesnaesterca, koju na nekih osamnaest metara zahvaća Srndović i lob udarcem dovodi Kozaru u vođstvo od 1-0 i izaziva erupciju oduševljenja navijača Kozare na stadionu u Gradišci. Do kraja utakmice rezultat se ne mijenja i fudbaleri Kozare zasluženo osvajaju nova tri boda.

U posljednjem 13. kolu jesenjeg dijela prvenstva u I ligi Republike Srpske FK Kozara će gostovati ekipi Krupe u Krupi na Vrbasu. Utakmica se igra sljedeće subote 08. 11. 2014. godine sa početkom u 14.00 h.

FK KOZARA: Trkulja N., Škorić O., Gigovič M,, Bosnić Z. (od 76. min. Ilić B.), Vukajlović S., Maksimović D. (od 70. Šuka N.), Srndović M., Ojdanić B., Gavric N. (od 56. Perić O.), Berić S., Šatara M.; Trener: Igor Janković, nisu igrali: Đakušić S., Makitan I., Majdanac G., Stevandić D.

Rudar (Prijedor): Kozić D., Pekija N., Đokić A., Kojić D., Pušac S. (od 89. min. Rokvić R.), Mirković I., Kantar V., Ćulum Č., Devušić M., Stijepić S., Redžić A.; trener: Darko Nestorović,  nisu igrali: Petrović N., Torbica S., Kovljen P., Vranješ V., Marić N.

Prilog Info+ kanala Gradiška (video)

01. 11. 2014.

Najave utakmica omladinskih selekcija

Dok svi sa nestrpljenjem očekuju sutrašnji derbi u I ligi Republike Srpske između Kozare i Rudara iz Prijedora, naše omladinske selekcije nastavljaju ovog vikenda takmičenja u svojim ligama.

Prvi će na teren pioniri i predpioniri koji sutra 01. 11. 2014. godine u okviru Pionirske lige gostuju u Laktašima istoimenoj ekipi, dok će kadeti i juniori u okviru 10. kola Omladisnke lige gostovati u Velikoj Kladuši ekipi Krajišnika,

Utakmice kadeta i juniora 9. kola Omladinske lige između FK Kozara i Rudara iz Prijedora koje su odgođene igraće se novom terminu u srijedu 05. 11. 2014. godine na Gradskom stadionu u Gradišci s početkom u 11 i 13 h.